Безопасно, безболезнено, бързо и достъпно решение за скрининг за рак на гърдата, което работи за всички жени. Извършва се автоматична оценка на риска с помощта на изкуствен интелект. 

Заснемането се осъществява съгласно протокола на Niramai от сертифицирани термографисти. Thermalytix Niramai има CE марка за територията на ЕС.

Работи се с инфрачервена камера FLIR A615 с разделителна способност 640Х480;

Използва се професионален софтуер за създаване на термограми;

Специално оборудван кабинет осигурява необходимия комфорт.

ДИНАМИЧНА СЪДОВА ТЕРМОГРАФИЯ (Dynamic angiothermography)
28.02.2024
СПАСИТЕЛИ НА ДЕТСТВОТО
До 1955 год. на миналия век полиомиелитът (детският паралич) е бил бич за човечеството. Боледували са предимно деца до 7 години, но най-често и най-тежко – до 1-годишна възраст. От тях 40% са оставали парализирани, а 10% са загивали от дихателна недостатъчност. Д-р Джонас Солк (Jonas Salk, 1914 – 1995) вече успешно е разработил противогрипна ваксина, с която през Втората световна война са имунизирали американсните военослужащи. През 1952 год. д-р Солк успява да получи първи вариант на полио-ваксина. Започват клинични проучвания – Солк пробва ваксината на себе си, след което инжектира и децата си. До 1954 год. ваксината е приложена на над 1 милион деца, наричани „полио-пионери“. На 12-ти април 1955 год. ваксината е обявена за безопасна и започва масовото ѝ приложение – заболеваемостта от полиомиелит спада с 96%. Д-р Солк отказва да патентова изобретениеето си, за да може продуктът да остане максимално достъпен и да не се възпрепятства разпространението му. Икономисти изчисляват, че е „загубил“ 7 милиарда долара. Девет години по-късно е одобрена и ваксината на д-р Албърт Сабин (Albert Sabin, 1906 – 1993), която е по-удобна за употреба, защото се приема през устата и усъвършенстван вариант на този продукт се използва и досега. Д-р Сабин също не патентова откритието си.
23.02.2024
ЛЕКАРСТВА И АНАНАС
Някъде през 17 век търговските кораби донасят и засаждат на карибския остров Барбадос два плода от Азия – портокал и помело. Уените установяват, че поради случайна кръстоска помежду им се е получил ананасът. Този хибрид има особено отношение към медицината и нашето здраве. Работата е там, че ананасите съдържат фуранокумарини, които оказват нежелано въдействие върху 60% от лекарствата, които човечеството употребява. Фуранокумарините имат свойството многократно да увеличават концентрацията на активните вещества в кръвта ни, което води до нежелани, а понякога и до тежки последици. Става въпрос най-често за антиаритмични, антихистаминови, хиполипедимичини медикаменти и за средства против кашлица – но и за още много други! Фуранокумарини може да има и в още някои сортове кисели портокали, помело, лайм. В сладките портокали, в мандарините и в жълтия лимон те не се съдържат. Но не бива да се забравя, че върху действието на лекарствата оказват влияние и други течности – кафе, мляко, алкохол, газирани напитки и др. Затова – приемайте лекарствата най-добре само с чиста вода!
14.02.2024
Запази час